Jeszcze kilkanaście lat temu uzyskanie kredytu nie należało do łatwych zadań. Poświadczenia żyrantów, zaświadczenia o dochodach, wielogodzinne rozmowy w bankach – z tym wszystkim stykali się kredytobiorcy. Dzisiaj jest już na szczęście znacznie prościej. Bankom zależy, abyśmy brali u nich kredyty – nie jest w końcu tajemnicą, że są to instytucje finansowe, które zarabiają na pożyczaniu nam pieniędzy.

 

Wraz z odsetkami ostatecznie oddamy więcej, niż pożyczaliśmy. Coraz popularniejsze stają się również kredyty online, które możemy wziąć bez wychodzenia z domu. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze takiego kredytu?

1. Formalności konieczne do spełnienia. Tylko w niektórych bankach możemy wziąć kredyt online całkowicie bez wychodzenia z domu. W niektórych przypadkach wypełniamy wniosek przez internet, a potem i tak musimy pojawić się w placówce banku.

2. Maksymalna kwota, jaką zaoferuje nam bank. Ogólna zasada jest taka, że im szybciej można uzyskać kredyt i im mniej formalności jest wymaganych, tym niższa będzie maksymalna kwota kredytu, jaką otrzymamy. Dlatego warto znaleźć kompromis między łatwością uzyskania kredytu, a satysfakcjonującą nas kwotą.

3. Bezpieczeństwo transakcji. Upewnijmy się, że bank poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa i biorąc kredyt online nie narazimy się na wyciek naszych prywatnych danych.

4. Ogólne warunki kredytu. Czy wysokość rat nam odpowiada? Czy jesteśmy zadowoleni z końcowej kwoty, którą będziemy musieli spłacić? Czy odpowiada nam termin przelewania kolejnych rat? Na te pytania musimy sobie odpowiedzieć.

Korzystając z tych kilku prostych wskazówek, zwiększamy prawdopodobieństwo tego, że wzięcie kredytu okaże się rozsądną decyzją.