Jak sfinansować zakup własnego lokum?

Własne cztery kąty to marzenie większości ludzi. Jednym wystarczy małe, skromne mieszkanie, jedni gustują i przypasuje im wielopokojowe mieszkanie, są też i tacy dla których wielki dom, z tarasem i basenem to jedna słuszna opcja.

Niestety nie każdy może pozwolić sobie na opłacenie własnego kąta z oszczędności czy z wolnych środków zgromadzonych na koncie. Dla osób, które nie mają odłożonych pieniędzy i nie są w stanie sfinansować kupna własnego mieszkania jednym słusznym wyborem będzie kredyt hipoteczny. Jest to sfinansowanie naszego zakupu przez bank, z którym podpisujemy umowę i spłacamy ten kredyt w ratach miesięcznych. Bardzo często aby dostać taki kredyt od ręki trzeba mieć 20% wkładu własnego. Oczywiście,
bank udzieli nam takiej pożyczki tylko pod warunkiem, że pracujemy a także nasza druga połówka również zarabia pieniądze. Bank musi być pewny, że będziemy mieć co miesiąc środki aby spłacać ratę za mieszkanie. Jeżeli tego nie będziemy robić, może się zdarzyć, że bank przejmie nasz dom i zostaniemy z niczym.

Bardzo często zdarza się, że ludzie kupują mieszkanie, biorą kredyt i wynajmują takie mieszkanie. Dzięki temu co zarobią z wynajmu spłacają od razu mieszkanie które później będzie tylko ich własnością. Takie mieszkanie praktycznie samo się spłaca. A po jego spłaceniu, możemy je sprzedać i zyskać na tym. Bardzo często na takim wynajmie można nawet zarobić. Wystarczy każdy z pokoi wynajmować na przykład studentom,
dzięki czemu nasz zysk w każdym miesiącu będzie większy. Warto przed podjęciem decyzji o kredycie przemyśleć to parę razy i skonfrontować ze sobą plusy i minusy, bo to jest decyzja na lata.