Budowa pierwszego domu

Po ślubie, bardzo dużo osób marzy o tym, aby zbudować swój własny dom. Niestety, nie jest to takie proste, ponieważ potrzebne są do tego bardzo duże środki finansowe. Praca w Polsce nie sprzyja takiemu wyzwaniu, więc każda para zadaje sobie pytanie co zrobić.

Czy jechać za granicę, aby przez kilka lat systematycznie odkładać zdecydowanie większe zarobki niż w naszym kraju, czy może wziąć kredyt hipoteczny. Jest to pewnego rodzaju dylemat, ponieważ decydując się na kredyt, jest się związanym zazwyczaj przez kilkadziesiąt lat. Jednak z drugiej strony ma się swój własny, dom, w którym można tworzyć prawdziwą rodzinę. Aby otrzymać taki kredyt od ręki, trzeba udać się do banku i spełnić bardzo wiele wymagań narzuconych przez doradcę kredytowego.

Przede wszystkim spełnione muszą być warunki umowy, a także zarobki. Za sprawą przelicznika i dotychczasowych zobowiązań, doradca wylicza zdolność kredytową. W zależności jaka wyjdzie, taką kwotę będzie można uzyskać. Oczywiście warto skorzystać z wielu ofert bankowych i sprawdzić, gdzie znajdzie się najlepsze warunki do wzięcia kredytu. Aby polepszyć swoją zdolność, można już w młodzieńczych latach wziąć nawet jakiś sprzęt elektroniczny na raty i systematycznie spłacać. Kluczowym aspektem będzie tu, czy spłaca się raty w terminie. Jeśli tak, zyskuję się pozytywną historię kredytową, co przy braniu większej kwoty, czyli na przykład na dom może mieć bardzo duże znaczenie. Kredyt hipoteczny też łatwiej otrzymać będąc w związku małżeńskim, ponieważ ma się wtedy większe łączne zarobki.