Czym kierować się przy wyborze kredytu online?

Jeszcze kilkanaście lat temu uzyskanie kredytu nie należało do łatwych zadań. Poświadczenia żyrantów, zaświadczenia o dochodach, wielogodzinne rozmowy w bankach – z tym wszystkim stykali się kredytobiorcy. Dzisiaj jest już na szczęście znacznie prościej. Bankom zależy, abyśmy brali u nich kredyty – nie jest w końcu tajemnicą, że są to instytucje finansowe, które zarabiają na pożyczaniu nam pieniędzy. Dlatego też wprowadziły opcję kredytu online który jeszcze ułatwia zaciągnięcie pożyczki.

Wraz z rozwojem różnych instytucji bankowych i firm pożyczkowych, konkurencja na rynku jest coraz większa. Dlatego też, banki i parabanki prześcigają się w przygotowywaniu różnorodnych ofert dla klientów. Nie tylko wymagania stają się coraz mniejsze, również coraz prostszy staje się sam proces zaciągania kredytu. Coraz popularniejsze stają się również kredyty online, które możemy wziąć bez wychodzenia z domu.  Po wypełnieniu i złożeniu wniosku przez internet, w niedługim czasie otrzymamy telefon od konsultanta z banku, który zada nam kilka dodatkowych pytań weryfikujących naszą zdolność kredytową i historię kredytową. Jeśli spełniamy warunki stawiane przez bank możemy się spodziewać, że pieniądze zostaną przelane na sza konto bardzo szybko.

Na co powinniśmy jednak zwrócić szczególną uwagę przy wyborze kredytu online?

1. Formalności konieczne do spełnienia. Tylko w niektórych bankach możemy wziąć kredyt online całkowicie bez wychodzenia z domu. W niektórych przypadkach wypełniamy wniosek przez internet, a potem i tak musimy pojawić się w placówce banku.

2. Maksymalna kwota, jaką zaoferuje nam bank. Ogólna zasada jest taka, że im szybciej można uzyskać kredyt i im mniej formalności jest wymaganych, tym niższa będzie maksymalna kwota kredytu, jaką otrzymamy. Dlatego warto znaleźć kompromis między łatwością uzyskania kredytu, a satysfakcjonującą nas kwotą.

3. Bezpieczeństwo transakcji. Upewnijmy się, że bank poważnie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa i biorąc kredyt online nie narazimy się na wyciek naszych prywatnych danych.

4. Ogólne warunki kredytu. Jaka wysokość rat nam odpowiada? Czy jesteśmy zadowoleni z końcowej kwoty, którą będziemy musieli spłacić? Jakie terminy przelewów kolejnych rat nam odpowiadają? Na te pytania musimy sobie odpowiedzieć.

Korzystając z tych kilku prostych wskazówek, zwiększamy prawdopodobieństwo tego, że wzięcie kredytu okaże się rozsądną decyzją.