Czy warto skorzystać z pożyczek prywatnych?

Zaciąganie pożyczek jest stare jak świat. Trudno jest wręcz znaleźć osobę, która nigdy nie pożyczyłaby choćby najmniejszej kwoty pieniędzy. Najczęściej pożyczamy w bankach, jednak od kilku już lat coraz popularniejsze są także pozabankowe formy pożyczek.

Jedną z takich form są pożyczki prywatne. Ich przewaga nad pożyczkami bankowymi polega po pierwsze na tym, że można ją uzyskać łatwiej, a po drugiej jej warunki są także dużo bardziej elastyczne. Jest tak ponieważ wszystkie warunki pożyczki ustalane są indywidualnie między pożyczkodawcą i pożyczkodawcą. Tylko od ich ustaleń zależy na jak długo pożyczka będzie udzielona, w jakich ratach i z jakim oprocentowaniem. Oznacza to, że oferta pożyczki prywatnej może być często dużo korzystniejsza od oferty banków.

Taka pożyczka ma jeszcze jedną zaletę. Mowa tu o bezpośrednim kontakcie między osobą udzielającą pożyczkę i ją zaciągającą. Pozwala to nie tylko na ustalenie indywidualnych warunków pożyczki o czym już wspomniano, ale także pozwala często na zmianę jej warunków podczas trwania umowy. Wszystko zależy od obu stron.

Pożyczki prywatnej opłacają się obu stronom. Dla pożyczkobiorcy jest to możliwość uzyskania dodatkowych środków pieniężnych bardzo szybko i na atrakcyjnych warunkach. Dla pożyczkodawcy jest to oczywiście możliwość zarobku. Osoba udzielająca pożyczki zarabia bowiem na jej oprocentowaniu.

Jednak tak jak przy każdej formie pożyczek także i w tym przypadku zawsze należy bardzo dokładnie przeczytać umowę pożyczki przed jej akceptacją.