Bank nie przyznał kredytu – co dalej?

Nie każdy może dostać kredyt w banku. Procedury, które istnieją w tych instytucjach radykalnie się zmieniły na niekorzyść potencjalnych kredytobiorców. Banki po ostatnich kryzysach finansowych dbają znacznie bardziej o swoją płynność finansową i są skłonne ponosić znacznie mniejsze ryzyko niż jeszcze kilka lat temu.

Niestety zamyka to drogę do otrzymania kredytu bardzo wielu osobom. Jeżeli bank będzie miał jakieś niekorzystne uwagi co do naszej historii kredytowej, czy też uzyskiwanych dochodów, wówczas prawdopodobieństwo otrzymania kredytu zbliża się do zera. Co robić, gdy znajdziemy się w sytuacji, w której potrzebujemy pieniędzy a na banki nie mamy co liczyć? Nie stoimy na przegranej pozycji. O tym właśnie poniżej.

Codziennie jesteśmy bombardowani dziesiątkami reklam banków funkcjonujących na polskim rynku. Dlatego często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że na rynku instytucji oferujących kredyty i pożyczki istnieje jeszcze szereg mniejszych podmiotów. Wokół ich obecności narosło wiele mitów, ale działalność każdego z nich musi odbywać się zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem. Dlatego dobrą opcją jest znalezienie firmy oferującej pożyczki bez BIK.

Istnieją nawet w internecie specjalne porównywarki, których zadaniem jest dostarczenie nam najkorzystniejszej oferty pożyczki. Wystarczy wpisać kwotę, która nas interesuje oraz kilka innych podstawowych danych i gotowe. Po chwili otrzymamy zestawienie najkorzystniejszych ofert pożyczki. Mając już nazwę firmy, której oferta przypadła nam do gustu możemy przystąpić do kolejnego kroku. Jest nim poszukanie opinii o niej w internecie. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala zorientować się w jakości jej usług i zasięgnąć wiedzy o firmie z różnych źródeł.