Duże parabanki – jak działają

Działające od wielu lat na rynku pożyczek duże parabanki, doskonale wiedzą jak istotne jest przetrwanie w najtrudniejszych okresach. Początkowa marka proponując szybkie pożyczki w sektorze pozabankowym bierze na siebie ryzyko kapitałowe. Dodatkowo musi mierzyć się z licznymi niepochlebnymi opiniami. czy atakami wizerunkowymi ze strony innych podmiotów rynku finansowego. Dopiero lata nieustępliwego budowania swojej pozycji rynkowej mogą zaowocować stworzeniem znanej i rozpoznawalnej na rynku marki.

Jaką ofertę posiadają duże parabanki

Duże parabanki, posiadają szeroka ofertę tanich pożyczek, które trafiają pod strzechy za pomocą obsługi domowej i terenowych pracowników (więcej na temat pracy w parabanku znajdziesz w tym artykule). Jednocześnie coraz odważniej rywalizują z młodymi konkurencyjnymi firmami proponując pożyczki pozabankowe przez Internet.
Ten nowy trend jest bardzo dynamiczny i rozwija się w błyskawicznym tempie. Chociaż z pewnością spora grupa klientów pozostanie przy obsłudze domowej, wiele osób skorzysta jednak z możliwości zaciągnięcia pożyczki online.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o wzięciu chwilówki, sprawdź co jeszcze warto o nich wiedzieć.

Dlaczego pożyczki przez Internet podbijają rynek

Pożyczki pozabankowe online cieszą się coraz większą popularnością. Szczególnie szeroką ofertę takich produktów finansowych posiadają duże parabanki działające na Polskim rynku. Chętnie korzystają z nich młodsi i starsi klienci, ponieważ mogą z nich korzystać bez wychodzenia z domu. Oto jakie jeszcze są zalety pożyczek online dla pożyczkobiorców:

  1. Brak konieczności prowadzenia jakiejkolwiek rozmowy z pracownikiem firmy – coraz częściej nawet kontakt telefoniczny w celu potwierdzenia niektórych danych osobowych nie jest już wymagany.  Firma pożyczkowa porównuje sobie te dane z informacjami pozyskanymi z banku oraz takich baz jak BIK i KRD.
  2. Minimalizm formalny objawiający się brakiem obowiązku dostarczania praktycznie jakiejkolwiek dodatkowej dokumentacji, zaświadczeń itp.
  3. Szybki proces weryfikacji wnioskującego. Dzięki czemu decyzja w sprawie pożyczki, jest wydawana w okresie krótszym niż minutę. W tym czasie automatyczne systemy informatyczne, aby przeszukać numer PESEL i inne informacje o kliencie w kluczowych elektronicznych bazach danych;
  4. Niemal natychmiastowa realizacja płatności za sprawą przelewów ekspresowych, do wykonywania których większość konkurencyjnych firm pożyczkowych zaczyna już masowo stosować system SORBNET, który gwarantuje zdecydowanie niższe niż klasyczny ELIXIR księgowanie wpływów na konta odbiorców.

Sprawdź, jak wygląda proces udzielania pożyczki online krok po kroku.

Zalety pożyczek internetowych dla parabanków

Wprowadzenie pożyczek online to również ogromna wygoda i biznes dla dużych parabanków. Prowadzenie placówek stacjonarnych, obsługiwanych przez doradców to ogromne koszta. Dzięki ofercie online, firmy pożyczkowe mogą dotrzeć do klientów w całej Polsce bez konieczności osobistego kontaktu, co znacznie obniża koszta prowadzenia firmy. Specjalnie opracowane algorytmy weryfikujące klientów znacznie skróciły czas rozpatrywania winsoków, co dodatkowo zachęciło pożyczkobiorców do korzystania z usług parabanków. Obecnie większość firm działa online oraz poprzez call center, jedynie w rzadkich przypadkach oferując bezpośrednią pomoc konsultanta.