Pożyczki bez zatrudnienia – dla kogo

Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących pożyczki bez zatrudnienia. Pożyczki takie mają na celu to, aby wspomóc finansowo osoby, które akurat potrzebują pieniędzy. Ta specjalna oferta może być chwilowym ratunkiem w trudnej sytuacji, dla osób, które wiedzą, że mogę je spłacić. Jednak trzeba być niezwykle ostrożnym by nie wpaść w spiralę długów.

Kto może korzystać z pożyczek bez zatrudnienia

Pożyczki, dla osób, które nie posiadają zatrudnienia, nazywane są szybkimi pożyczkami lub inaczej “chwilówkami”. Otrzymuje się je niezwykle łatwo i szybko. Wystarczy posiadać dowód osobisty i już można otrzymać jakąś kwotę. Haczyk pojawia się, jeśli zwrócimy uwagę na termin spłaty. Pożyczki takie są udzielane na bardzo krótki termin. Zazwyczaj jest to 30, czasem 60 dni. Jeśli masz pewność, że po upływie tego czasu będziesz mieć pieniądze na spłatę zadłużenia, to spokojnie możesz skorzystać z tej opcji. Szczególnie, że wiele parabanków posiada specjalną ofertę pierwszej pożyczki za darmo.

Pożyczka bez zatrudnienia  – najważniejsze kwestie

Oczywiście decydując na pożyczkę bez zatrudnienia, trzeba sprawdzić wszystkie warunki w zawarte w umowie pożyczkowej. Musi zawierać takie dane: jak wysokość oprocentowania, prowizja, termin spłaty oraz forma regulacji zadłużenia – może być jednorazowa lub ratalna, czy też karne odsetki za opóźnioną spłatę. Sam wybór pożyczki jest niezwykle istotny. Warto zwrócić szczególną na wysokość RRSO oraz ewentualne dodatkowe koszta, które może naliczyć firma. W tym celu warto skorzystać z kalkulatora RRSO. Warto również sprawdzić samą firmę pożyczkową. Jak długo działa na rynku i jakie są opine jej klientów. Może w tym pomóc ranking parabanków.

Kiedy zrezygnować z pożyczki bez zatrudnienia

Inaczej sytuacja wygląda, gdy osoba niezatrudniona, do której docelowo też taka pożyczka jest kierowana, nie będzie miała takich pieniędzy. Wówczas pojawia się problem ze spłatą. Dodatkowo należy mieć świadomość, że jeśli płatność nie nastąpi lub nie nastąpi terminowo, to pożyczkodawca będzie mógł naliczyć odsetki za opóźnienie w spłacie. Oprócz tego będzie mógł on przekazać nasz dług innym osobom, które zajmą się windykacją, a dodatkowo może dokonać negatywnych wpisów do rejestru kredytowego BIK.
Może to wpłynąć negatywnie na naszą historię kredytową, przez co w późniejszym czasie możemy mieć problem z zaciągnięciem pożyczy u innego pożyczkodawcy. Zobacz jak BIK wpływa na historię kredytową.

Dlatego nie można traktować takich usług jako jedyny sposób rozwiązania swoich problemów finansowych. Wykorzystanie takie usługi może spowodować bardzo niekorzystne dla nas skutki.