Korzystna umowa pożyczkowa dla obu stron

Kiedy stajemy się w pełni dorosłymi ludźmi, nierzadko okazuje się, że bieżące potrzeby znacznie przewyższają dostępne finanse. W takiej sytuacji na myśl nasuwa nam się pomysł wzięcia pożyczki, która spełni nasze młodzieńcze marzenia. Jednak czy w tak młodym wieku wiemy jak powinna wyglądać dobra umowa pożyczkowa? Czy też, w jaki sposób możemy się zabezpieczyć przed niechcianymi konsekwencjami? Przeczytaj nasz artykuł, a z pewnością dowiesz się wielu ciekawych informacji, dotyczących umowy pożyczkowej.

Biorąc pożyczkę w banku lub parabanku musimy wiedzieć, że zgodnie z kodeksem cywilnym, jeśli pożyczana kwota wynosi mniej niż 1000 złotych, to nie wymaga ona pisemnej umowy. Niektóre parabanki korzystają z takiej możliwości, jednak utrudnia ona egzekwowanie swoich praw przed sądem w przypadku braku spłaty. Dlatego warto podpisać umowę nawet, jeśli kwota pożyczki jest niewielka. A co umowa pożyczki musi zawierać?

Decydując się na pożyczkę z parabanku wybierz odpowiednią firmę, korzystając z rankingu parabanków.

Jakie elementy zawiera dobra umowa pożyczkowa?

Jeśli umowa pożyczkowa została sporządzona na piśmie, to powinna zawierać: bieżącą datę,

  • określenie stron umowy (czyli pożyczkobiorca i pożyczający),
  • kwotę, na jaką się zadłużamy,
  • walutę,
  • wysokość oprocentowania pożyczki,
  • czas spłaty chwilówki,
  • przedmiot pożyczki, a także określenie rodzaju i stanu.
  • Takie podpunkty pozwolą nam na zawarcie umowy w pełni komfortowych warunkach, bez ryzyka lichwy.

Umowa pożyczkowa zawarta w inny sposób lub z brakującymi elementami może dla nas oznaczać oszustwo finansowe. Biorąc pożyczkę warto ostrożnie przestudiować każdą możliwą opcję i wybrać tę, która w razie niemożności spłaty nie przysporzy nam od razu zbyt wielu problemów.

Zanim zdecydujesz się na konkretną pożyczkę sprawdź RRSO.

Dopasowana umowa pożyczkowa to podstawa

Może właśnie Ty znajdujesz się na początku życiowej drogi, którą musisz rozpocząć z kredytem. Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki korzystnie oprocentowanej to radzimy dobrze zagłębić się w tą tematykę. Wiele ważnych spraw możemy pominąć przez zwyczajną nieuwagę, a dzięki spokojnemu przestudiowaniu wszystkich podpisywanych dokumentów mamy szansę na spokojne spłacanie i dobry start w przyszłość.