Pożyczki bez baz – gdzie można otrzymać

Osobom z negatywną historią kredytową bank nie udzieli kredytu. W takiej sytuacji pozostaje jedynie skorzystać z usług firm pozabankowych, których oferta jest obecnie coraz bogatsza. Jednak czy każda firma udzieli pożyczki? Gdzie można otrzymać pożyczki bez baz i jakie warunki i formalności trzeba spełnić? Sprawdź!

Czym jest historia kredytowa

Historia kredytowa to informacje zbierane przez instytucje takie jak: BIK, BIG czy KRD. Są to dane dotyczące, między innymi:

  • obecnie spłacanych kredytów i pożyczek,
  • terminowości w regulowaniu zobowiązań,
  • ewentualnych zadłużeń,
  • nie spłaconych w terminie kredytów,
  • zaległościach w opłatach miesięcznych np. za czynsz i media.

Sprawdź, kiedy dokładnie można zostać wpisanym do KRD.

Pożyczki bez baz dla osób z negatywną historią kredytową

Historia kredytowa ma znaczenie nie tylko dla banków. Coraz więcej firm pożyczkowych, kierujących się zasadą odpowiedzialnego pożyczania  sprawdza klientów w takich bazach danych jak BIK czy KRD. Czy to jedyne miejsca gdzie można zostawić ślad, biorąc kredyt lub pożyczkę? Jakie bazy danych sprawdzają banki i parabanki? Czy jest możliwość otrzymania pożyczki bez baz? Odpowiedź na te pytania otrzymają Państwo w filmie poniżej.

Wybieranie pożyczki bez baz

Jak widać otrzymanie chwilówki bez sprawdzania baz BIK, czy KRD, nie jest takie skomplikowane. Jednak przed ostatecznym podjęciem decyzji, należy dokładnie się zastanowić nad wyborem odpowiedniej oferty. Mogą nam w tym pomóc dostępne w internecie narzędzia finansowe, między innymi kalkulator RRSO, który umożliwia sprawdzenie całkowitego kosztu zobowiązania, czy też ranking chwilówek. Warto również pamiętać, by przed podpisaniem umowy, dokładnie sprawdzić wszystkie punkty w niej zawarte, szczególnie te dotyczące kosztów pożyczki i warunków jej spłaty. Jeśli zaś potrzebna jest większa kwota pieniędzy, warto sprawdzić ofertę pożyczki ratalnej w parabanku.