Szybkie pożyczki pozabankowe – czemu chętnie z nich korzystamy

Żyjemy dzisiaj w takich czasach, że wszystko dzieje się w biegu. Codziennie gdzieś się spieszymy i zależy nam na tym, aby wszystko móc załatwić jak najszybciej. Również kiedy pożyczamy pieniądze, bardzo zależy nam na tym, aby nie czekać na nie zbyt długo. Dlatego też bardzo popularne są obecnie szybkie pożyczki pozabankowe. Czemu chętnie z nich korzystamy?

Skomplikowane formalności w banku

Banki wymagają bowiem szeregu różnych formalności i zaświadczeń. To sprawia, że często na kredyt musimy czekać nawet kilka dni i nie mamy pewności jego otrzymania. Tymczasem, na rynku pojawia się wiele firm, które oferują swoim klientom pożyczki pozabankowe, na uproszczonych warunkach.

Jeśli bank nie przyznał Ci kredytu, zobacz co możesz jeszcze zrobić.

Oferta firm pozabankowych

Firmy pozabankowe nie wymagają żadnych formalności, ani zaświadczeń od pracodawcy o wysokości dochodów. Jedyne ich wymagania to posiadanie ważnego dokumentu tożsamości, polskiego obywatelstwa oraz własnego rachunku bankowego, prowadzonego na swoje nazwisko. Wiele takich firm umożliwia zaciągnięcie swojej chwilówki przez Internet. Jest to wygodne szczególnie dla młodych osób, które wiele godzin każdego dnia spędzają przy komputerze, przed Internetem, a zależy im na czasie i wszędzie się spieszą.

Zanim zaciągniesz pożyczkę w parabanku, zobacz, jak unikać nieuczciwych firm pożyczkowych.

Szybkie pożyczki pozabankowe – jakie mają zalety

Szybką pożyczkę pozabankowa można otrzymać nawet w dniu zawnioskowania o nią. Wszystko można załatwić w kilka minut przy komputerze. Pieniądze są następnie przelewane na rachunek bankowy. Również firmy, które do tej pory prowadziły raczej domową obsługę swoich pożyczek pozabankowych, decydują się na wprowadzenie pożyczki na raty online. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pożyczki mogą być znacznie tańsze i łatwiejsze w obsłudze.

Zobacz również, na co można przeznaczyć pieniądze z pożyczki pozabankowej.

Firma również nie musi opłacać pracownika, który jeździł i zbierał co tydzień raty od pożyczkobiorców. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, którym spieszy się i zależy im na tym, żeby nie musieć załatwiać niczego, poza wnioskiem pożyczkowym. Starsze osoby niekiedy decydują się na pożyczkę na telefon, jednakże ten sposób zmusza do spotkania z konsultantem firmy i podpisania osobiście umowy, a także odbioru środków od przedstawiciela. Nie ma możliwości wyboru przelewu na rachunek bankowy.